Serwis kasy fiskalnej

Przegląd kasy fiskalnej

Przegląd kasy fiskalnej obowiązek właściciela

Jako właściciel kasy fiskalnej posiadasz obowiązki związane z jej użytkowaniem. Przegląd urządzenia jest jednym z takich obowiązków. na którego wykonanie przewidziane jest 2 lata od ostatniego przeglądu, lub fiskalizacji.

Przegląd techniczny możesz wykonać również w odstępie rocznym. Wbrew pozorom, jest to o wiele wygodniejsze rozwiązaniem . Niewątpliwie jest ono tańsze, szybsze i przedłuża żywotność naszej kasy.
Dobrze wiedzieć , że dopilnowanie terminu przeglądu kasy fiskalnej należy do Twoich obowiązków jako podatnika, nie serwisu. Niedopełnienie go może spowodować dotkliwe konsekwencje. Równocześnie pamiętaj o konieczności posiadania książki serwisowej, do której wpisywane są wszystkie ingerencje ze strony serwisu. Nie możesz jej zniszczyć, ani zagubić!

Jeśli nie dokonasz przeglądu w planowanym terminie, będzie to traktowane jako nieprawidłowe prowadzenie księgi. W takim przypadku możliwe jest nałożenie kary grzywny za wykroczenie skarbowe. Ponadto jeśli korzystałeś z ulgi przy zakupie kasy fiskalnej i jednocześnie nie dotrzymałeś terminu obowiązkowego przeglądu to będziesz zmuszony zwrócić otrzymaną kwotę wraz z odsetkami ustawowymi.